I. Magyar Víz alatti Rögbi OB

Letudtuk a hivatalos részt, jöjjön, ami már történelem!
A közös edzésekkel indult minden. Szükségünk volt a műugróra, az ellenfél meg jól jött az ifiknek is, nekünk is, és azt vettük észre, nem csak hasznosak, de kellemesek is ezek az alkalmak, jó hangulatban telnek, és nyoma sincs a klubok közti feszültségnek a vízben. Aztán május 19-ére kaptunk egy meghívást, mi lenne, ha pár nap múlva, szerda este, játszanánk egy meccset? Simán! Akkor már lehetne OB is, úgyis elmaradt a covid alatt minden, amit terveztünk e téren. Azt azért így nem kéne, de egy 3 fős Norbi-Sofi-Kala delegáció elment a Tiszavirág szerdai edzésére, és megindult a tervezés. Ez ennek nem jó, az annak, a harmadiknak harmadik dolog a fontos, nem is a dátum, ahogy ez lenni szokott. A gordiuszi csomókat Norbi vagdosta, és június közepétől már látszott, 2021.06.27. nagy nap lehet a magyar víz alatti rögbi számára. Moby profi versenykiírást csinált, az uszoda is leokézta a dátumot, és a Búvárszövetség is támogatta a last minute véglegesedő tornát. Volt, amiben kompromisszumot kellett kötnünk, de a játék iránti vágy felülemelkedett ezeken. Fent volt a fal, ami kicsit nehezebb és balesetveszélyes cserét jelentett, 1 víz alatti bíró volt, szabadtüdővel, duda nem volt, csak síp és két fémcső, ahogy az időért is kiabálni kellett. Több kamerarögzítés készült egy  új életre kelt redőnyszalagból, de csak a két EZERéves SJCAM került ezekbe nagyjából az utolsó pillanatban, minden rögzítés nélkül, az egyik fel is lebegett lelkesen. Emiatt igencsak töredékes az archívum, de hirtelen felindulásból az első meccset – illetve, mivel már nem akartam kikapcsolni a streamet, így a cserék megbeszélését is – közvetítette a telefonom fentről. Meglepően sok, 34 nézője volt, pedig ez tényleg nem több, mint a víz színére ki-ki bukkanó, küzdő fejek és vállak vizet fröcskölő egyvelege.
De mi volt a felszín alatt?

Az ifik színt vittek a felszíni játékba is - itt épp ellenünk. Zsoltiék fotói közül.

Volt 3 lelkes csapat, olyan játékosokkal, akiktől kicsit all-stars jelleget kapott a torna, mint a Kis-család, Bódis Laci, Kuna Máté, vagy a San Francisco-ból érkezett Nagy Balázs. Volt 3 meccs, gyönyörű játékkal és olyan eredménnyekkel, amivel mindenki elégedett lehetett. A Delfinek nem csak formát kapott, de meg is nyerte a tornát, már az első meccsen 4:0-ra győzedelmeskedve a Tiszavirág felett. Ránézésre kemény harc ment a labdáért a Józsival kiegészült ifik és a Tiszavirág öregjei között, a víz alatt bíráskodó Norbi is így látta. Az ifik igyekeztek szép és elegáns játékkal megoldani a helyzeteket, 2 szabálytalanság miatt 2 szankció lett csak ítélve. Egyik esetben visszahúzás miatt a játékosok maguk is megálltak azonnal, és szabaddobással indult újra a játék, míg a meccs végén a kaotikus játékvezetésem mellett  – hamar feladtam, hogy kihozzak valamit a sípból, a hangom meg, hogy túlkiabálja a fedett visszahangzó zsivaját – az indítást különösebben nem váró Tiszavirág ellen végzett emiatt szabaddobást a Delfinek. 4:0, a 2 Somogyi 3 gólt szerzett (Andris duplázott), a 4. Pásztor Istváné, ha esetleg kérdés lett volna, hogy versenyen érdemes-e indítani.

Megbeszéljük a cseréket. Zsoltiék fotói közül.

Közben kiosztásra kerültek a sapkák. A 14-es szám kivételével a teljes csapat a Honvéd sapkáiban versenyzett, ezért Mátyás Zoltánnak vagyunk hálásak, mert a felszerelésünk szedett-vedett és hiányos volt. Moby mindkét mérkőzésre fehérbe osztott minket, így mindenkinek volt mindene. Hisyam kiesett, ezzel számoltam, de nem jött jól. Megint beigazolódott, hogy a csapatlisták akkor véglegesek, amikor a játékosok bent vannak a vízben. Az előző éjjel kitalált taktika lényege a reszponzivitás volt, a két család miatt formációkban gondolkodva. Inkább amerikai focis, mintsem vízirögbis jelleget mutatott, okozott is némi megütközést. Szerencsére éjszaka Ádám is beleásta magát a játékba és szabályaiba, elsőnek rakta össze, hogy mit is szeretnék, és ahhoz képest, hogy ez volt az Új Hullám UWR SE. első versenye, és az első alkalom, hogy cserékkel játszottunk, úgy ment minden, mint egy óramű. Egyszer váltottunk el, Ádám ki is pisszegett a padról, hogy ne ússzak fel a kontra mögött, kevesen vagyunk kint.
Mindkét meccset powerplay-jel indítottuk, és a helyzetnek megfelelően ment támadó vagy védő a vízbe.
A Delfinek ellen góllal kezdtünk, de a legtöbb játékosuk bevágott egyet-egyet a kapunkba, illetve Bende kettőt is, tőlünk a Kis-család érvényesített egy-egy gólt, 8:3 lett az eredmény.

A kulcsolás pont nem elegáns, de ilyen közel a kapuhoz nem válogat az ember az eszközökben.

15 perc szünet jött, és a Tiszavirág ellen játszottunk. A virág védelme erős volt, és túl sok energiánkat felemésztette, elkezdtük bekapdosni a gólokat, és ha pánik nem is uralkodott el, de érződött az elégedetlenség, hogy ennek nem így kéne mennie. Sokat voltam kint cserében, úgy éreztem, Petra többet ér a védelemben vagy Sofi a középpályán, én meg a cseréket koordinálva. Hiába játszottunk egyhuzamban netto 1 órát, a 2×12 perces játékidő egyre rövidebbnek tűnt, és illett volna a Tiszavirágnak is bevágni egyet. Mikor már csak 2 perc volt hátra, kértem időt, így volt lehetőségünk összeszedni a sorokat, és csak arra fókuszálni, hogy egy szép gólt mi is összehozzunk. Bement a Kis- és a Dolnay-család, csak Gergőt cseréltük a top formában lévő Mátéra, aki meg is hálálta ezt egy góllal az utolsó percben. 6:1, Bódis Laci 2 góllal is. Ennyi, és már vége is volt a meccseknek! Itt is széles mosollyal, boldogan pacsiztunk végig egymással.

Szép volt! Zsoltiék fotói közül.

Az utolsó fél óra a díjátadóé volt. Fotókat csinálni mentünk ki a teraszra, de mikor Moby is kilépett az ajtón, spontán üdvrivalgás fogadta, így el is kezdődött a ceremónia. Persze az eleje nem került fel a YT-ra, viszont tartalmazott átkelő strandolót. A gyönyörű érmeket Rozovics Éva álmodta meg, és Dolnay Norbert, illetve az Ötletbázis Kft. keze munkáját dicsérik. Mindenki nagyon boldog volt – elvégre minden játékos dobogós helyen végzett az Országos Bajnokság első fordulóján 🙂

A mi csapatunk. Zsoltiék fotói közül.

Ezen fellelkesülve törjük a fejünket a következő fordulón, fordulókon. Szuper az ÉJ-választás. Semmi akadálya nincs, hogy a meccseket az első perctől az utolsóig felvegyük, anélkül, hogy a labda egy másodpercre is képen kívülre kerülne. Persze, később lehet gondolkodni a bajnokság bővítésén, logikus lenne külön női és ifi bajnokság a vegyes mellett. Mert az szerencsére természetes volt, hogy vegyes csapatok indulhatnak a bajnokságon. Csodálatos nap lett június 27, mérföldkő a sportág számára. Szép munka Moby, szép játék Új Hullám, Tiszavirág és Delfinek!

I. összmagyar találkozó 1 kockában. Zsoltiék fotói közül.